Yhteystiedot paikkakunnittain

Are Oy
Valtakunnallinen vaihde
020 530 5500 (klo 8 – 16)

Aren asiakaspalvelukeskus 24h
020 530 5700
asiakaspalvelukeskus@are.fi

 
 
 
 
 
 
Näytä kaikki
Johto
Pääkaupunkiseutu
Hyvinkää
Hämeenlinna
Joensuu
Jyväskylä
Kokkola
Kotka
Kuopio
Lahti
Lappeenranta
Nummela
Oulu
Pori
Riihimäki
Rovaniemi
Seinäjoki
Tampere
Turku
Vaasa
Ylivieska
Äänekoski

Johto

Jyri Seppänen
liiketoimintajohtaja, palvelut, Etelä-Suomi

040 300 5866
jyri.seppanen@are.fi
Ari Kinnunen
liiketoimintajohtaja, palvelut Itä- ja Länsi-Suomi

040 300 5205
ari.kinnunen@are.fi
Anne Piiparinen
liiketoimintajohtaja, projektit

8.8.2022 alkaen

Katja Pekkanen
johtaja, PMO

040 866 4944
katja.pekkanen@are.fi

Pääkaupunkiseutu

Are päätoimipaikka
Kaivokselantie 9 ( PL 160 )
01610 Vantaa


Helsingin yksikkö
Fabianinkatu 8
00130 Helsinki
Tomi Auvinen
yksikönjohtaja, palvelut, PKS 1

040 725 3595
tomi.auvinen@are.fi
Timo Lilja
yksikönjohtaja, palvelut, PKS 2

040 300 5232
timo.lilja@are.fi
Olli-Pekka Kettunen
yksikönjohtaja, palvelut, PKS 3

050 574 2334
olli-pekka.kettunen@are.fi
Janne Kokkonen
yksikönjohtaja, palvelut, PKS ERTEK

040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi
Marita Rovamo
yksikönjohtaja, palvelut, PKS modernisointi

040 661 6257
marita.rovamo@are.fi
Janne Kokkonen
yksikönjohtaja, palvelut, PKS ERTEK

040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi
Sami Kajander
yksikönjohtaja, projektit, PKS LVI

050 400 1843
sami.kajander@are.fi
Mikko Räsänen
yksikönjohtaja, projektit, PKS SÄHKÖ

050 408 3270
mikko.rasanen@are.fi

Hyvinkää

Hakakalliontie 7
05460 Hyvinkää

Läntinen yhdystie 210, R-rakennus (KONE/Konecranes -tehdasalue)
05830 Hyvinkää
Jukka Salo
yksikönjohtaja, palvelut, Häme

0400 423 993
jukka.salo@are.fi
Pertti Kaunisharju
yksikönjohtaja, projektit, Häme

040 759 3280
pertti.kaunisharju@are.fi

Hämeenlinna

Kantolankatu 7
13110 Hämeenlinna
Jukka Salo
yksikönjohtaja, palvelut, Häme

0400 423 993
jukka.salo@are.fi
Pertti Kaunisharju
yksikönjohtaja, projektit, Häme

040 759 3280
pertti.kaunisharju@are.fi

Joensuu

Alasintie 1
80130 Joensuu
Juhani Lauronen
toimipistepäällikkö, Joensuu

040 042 6094
juhani.lauronen@are.fi

Jyväskylä

Ohjelmakaari 10
40500 Jyväskylä
Jouni Majakallas
yksikönjohtaja, palvelut, Jyväskylä-Ääneskoski

040 186 0715
jouni.majakallas@are.fi

Kokkola

Tervahovintie 2
67100 Kokkola
Matti Lesell
toimipistepäällikkö

0400 160 273
matti.lesell@are.fi

Kotka

Valajantie 13 A
48230 Kotka
Janne Kokkonen
OTO, yksikönjohtaja, palvelut, Lappeenranta-Lahti-Kotka

040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi

Kuopio

Leväsentie 2
70700 Kuopio
Petri Hirvonen
yksikönjohtaja, palvelut, Kuopio-Joensuu

050 472 6404
petri.hirvonen@are.fi
Aapo Toivainen
yksikönjohtaja, projektit, Itä-Suomi

040 717 6977
aapo.toivainen@are.fi

Lahti

Väinämöisentie 6 (PL 152)
15170 Lahti
Janne Kokkonen
OTO, yksikönjohtaja, palvelut, Lappeenranta-Lahti-Kotka

040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi

Lappeenranta

Moreenikatu 4
53810 Lappeenranta
Janne Kokkonen
OTO, yksikönjohtaja, palvelut, Lappeenranta-Lahti-Kotka

040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi

Nummela

Kuormakuja 2
03100 Nummela
Jukka Salo
yksikönjohtaja, palvelut, Häme

0400 423 993
jukka.salo@are.fi

Oulu

Elektroniikkatie 3-5 1C West
90590 Oulu
Jyrki Törmänen
yksikönjohtaja, palvelut, Oulu-Rovaniemi

050 470 0358
jyrki.tormanen@are.fi
Sami Impiö
yksikönjohtaja, projektit, Itä-Suomi

050 341 4501
sami.impio@are.fi

Pori

Kuriirintie 8
28430 Pori
Lassi Kulo
yksikönjohtaja, palvelut, Turku-Pori

040 300 5867
lassi.kulo@are.fi

Riihimäki

Teollisuuskatu 28
11100 Riihimäki
Jukka Salo
yksikönjohtaja, palvelut, Häme

0400 423 993
jukka.salo@are.fi

Rovaniemi

Koskikatu 27 B 203
96100 Rovaniemi
Timo Harju
toimipistepäällikkö, Rovaniemi

050 512 3306
timo.harju@are.fi

Seinäjoki

Kiskoväylä 1
60100 Seinäjoki
Jouko Korpi
toimipistepäällikkö, Seinäjoki

040 300 5813
jouko.korpi@are.fi

Tampere

Kuoppamäentie 11 (PL 814)
33800 Tampere
Jaakko Toivanen
yksikönjohtaja, palvelut, Tampere

040 300 5434
jaakko.toivanen@are.fi

Turku

Juhana Herttuan puistokatu 21
20100 Turku
Lassi Kulo
yksikönjohtaja, palvelut, Turku-Pori

040 300 5867
lassi.kulo@are.fi
Vesa-Matti Sahonen
yksikönjohtaja, projektit, Lounais-Suomi

040 524 6952
vesa-matti.sahonen@are.fi

Vaasa

Silmukkatie 4a
65100 VAASA
Miika Rantala
toimipistepäällikkö, Vaasa

050 521 1202
miika.rantala@are.fi

Ylivieska

Suopellontie 4
84100 Ylivieska
Matti Lesell
toimipistepäällikkö

0400 160 273
matti.lesell@are.fi

Äänekoski

Pankkisillantie 3
44100 Äänekoski
Jouni Majakallas
yksikönjohtaja, palvelut, Jyväskylä-Ääneskoski

040 186 0715
jouni.majakallas@are.fi