Yhteystiedot paikkakunnittain

ARE
Valtakunnallinen vaihde
020 530 5500 (klo 8 – 16)

ARE:n asiakaspalvelukeskus 24h
020 530 5700
asiakaspalvelukeskus@are.fi

 
 
 
 
 
 
Näytä kaikki
Liiketoimintajohto
Pääkaupunkiseutu
Hyvinkää
Hämeenlinna
Joensuu
Jyväskylä
Kokkola
Kotka
Kuopio
Lahti
Lappeenranta
Oulu
Pori
Riihimäki
Rovaniemi
Seinäjoki
Tampere
Turku
Vaasa
Ylivieska
Äänekoski

Liiketoimintajohto

Jyri Seppänen
liiketoimintajohtaja, palvelut, Etelä-Suomi

040 300 5866
jyri.seppanen@are.fi
Ari Kinnunen
liiketoimintajohtaja, palvelut Itä- ja Länsi-Suomi

040 300 5205
ari.kinnunen@are.fi
Anne Piiparinen
liiketoimintajohtaja, projektit

040 823 2808
anne.piiparinen@are.fi
Lauri Pönniö
johtaja, Service Management Office

0400 858 753
lauri.ponnio@are.fi
Katja Pekkanen
johtaja, Project Management Office

040 866 4944
katja.pekkanen@are.fi

Pääkaupunkiseutu

Are päätoimipaikka
Kaivokselantie 9 ( PL 160 )
01610 Vantaa


Helsingin yksikkö
Fabianinkatu 8
00130 Helsinki
Tomi Auvinen
yksikönjohtaja
palvelut, PKS 1
040 725 3595
tomi.auvinen@are.fi
Timo Lilja
yksikönjohtaja
palvelut, PKS 2
040 300 5232
timo.lilja@are.fi
Olli-Pekka Kettunen
yksikönjohtaja
palvelut, PKS 3
050 574 2334
olli-pekka.kettunen@are.fi
Marita Rovamo
yksikönjohtaja
PKS modernisointipalvelut
040 661 6257
marita.rovamo@are.fi
Janne Kokkonen
yksikönjohtaja
palvelut, PKS erikoistekniikat
040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi
Sami Kajander
yksikönjohtaja
projektit, PKS LVI
050 400 1843
sami.kajander@are.fi
Mikko Räsänen
yksikönjohtaja
projektit, PKS sähkö
050 408 3270
mikko.rasanen@are.fi

Hyvinkää

Hakakalliontie 7
05460 Hyvinkää

Läntinen yhdystie 210, R-rakennus (KONE/Konecranes -tehdasalue)
05830 Hyvinkää
Jukka Salo
yksikönjohtaja
palvelut, Häme
0400 423 993
jukka.salo@are.fi
Pertti Kaunisharju
yksikönjohtaja
projektit, Häme
040 759 3280
pertti.kaunisharju@are.fi

Hämeenlinna

Kantolankatu 7
13110 Hämeenlinna
Jukka Salo
yksikönjohtaja
palvelut, Häme
0400 423 993
jukka.salo@are.fi
Pertti Kaunisharju
yksikönjohtaja
projektit, Häme
040 759 3280
pertti.kaunisharju@are.fi

Joensuu

Alasintie 1
80130 Joensuu
Juhani Lauronen
toimipistepäällikkö
palvelut, Joensuu
040 042 6094
juhani.lauronen@are.fi
Petri Heiskanen
toimipistepäällikkö
projektit, Joensuu
0400 717 265
petri.heiskanen@are.fi
Petri Hirvonen
yksikönjohtaja
palvelut, Kuopio-Joensuu
050 472 6404
petri.hirvonen@are.fi
Aapo Toivainen
yksikönjohtaja
projektit, Itä-Suomi
040 717 6977
aapo.toivainen@are.fi

Jyväskylä

Ohjelmakaari 10
40500 Jyväskylä
Pentti Manninen
toimipistepäällikkö
projektit, Jyväskylä
040 300 5222
pentti.manninen@are.fi
Jouni Majakallas
yksikönjohtaja
palvelut, Jyväskylä-Äänekoski
040 186 0715
jouni.majakallas@are.fi
Aapo Toivainen
yksikönjohtaja
projektit, Itä-Suomi
040 717 6977
aapo.toivainen@are.fi

Kokkola

Tervahovintie 2
67100 Kokkola
Matti Lesell
toimipistepäällikkö
palvelut, Ylivieska, Kokkola
0400 160 273
matti.lesell@are.fi
Pekka Häggman
toimipistepäällikkö
projektit, Kokkola
0400 952 551
pekka.haggman@are.fi
Markus Hämäläinen
yksikönjohtaja
palvelut, Pohjanmaa
050 461 1848
markus.hamalainen@are.fi
Petri Alapelto
yksikönjohtaja
projektit, Pohjanmaa
0400 563 337
petri.alapelto@are.fi

Kotka

Valajantie 13 A
48230 Kotka
Aaro Mahkonen
toimipistepäällikkö
palvelut, Kotka
050 574 6246
aaro.mahkonen@are.fi
Janne Kokkonen
yksikönjohtaja
palvelut, Lappeenranta-Lahti-Kotka
040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi

Kuopio

Leväsentie 2
70700 Kuopio
Petri Hirvonen
yksikönjohtaja
palvelut, Kuopio-Joensuu
050 472 6404
petri.hirvonen@are.fi
Aapo Toivainen
yksikönjohtaja
projektit, Itä-Suomi
040 717 6977
aapo.toivainen@are.fi

Lahti

Väinämöisentie 6 (PL 152)
15170 Lahti
Harri Honkanen
toimipistepäällikkö
palvelut, Lahti
040 300 5066
harri.honkanen@are.fi
Janne Kokkonen
yksikönjohtaja
palvelut, Lappeenranta-Lahti-Kotka
040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi

Lappeenranta

Moreenikatu 4
53810 Lappeenranta
Janne Lustberg
toimipistepäällikkö
palvelut, Lappeenranta
050 433 0179
janne.lustberg@are.fi
Janne Kokkonen
yksikönjohtaja
palvelut, Lappeenranta-Lahti-Kotka
040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi

Oulu

Elektroniikkatie 3-5 1C West
90590 Oulu
Jyrki Törmänen
yksikönjohtaja
palvelut, Oulu-Rovaniemi
050 470 0358
jyrki.tormanen@are.fi
Sami Impiö
yksikönjohtaja
projektit, Pohjois-Suomi
050 341 4501
sami.impio@are.fi

Pori

Kuriirintie 8
28430 Pori
Markku Nousiainen
toimipistepäällikkö
projektit, Pori
0400 762 987
markku.nousiainen@are.fi
Lassi Kulo
yksikönjohtaja
palvelut, Turku-Pori
040 300 5867
lassi.kulo@are.fi
Vesa-Matti Sahonen
yksikönjohtaja
projektit, Lounais-Suomi
040 524 6952
vesa-matti.sahonen@are.fi

Riihimäki

Teollisuuskatu 28
11100 Riihimäki
Jukka Salo
yksikönjohtaja
palvelut, Häme
0400 423 993
jukka.salo@are.fi
Pertti Kaunisharju
yksikönjohtaja
projektit, Häme
040 759 3280
pertti.kaunisharju@are.fi

Rovaniemi

Koskikatu 27 B 203
96100 Rovaniemi
Timo Harju
toimipistepäällikkö
palvelut, Rovaniemi
050 512 3306
timo.harju@are.fi
Jyrki Törmänen
yksikönjohtaja
palvelut, Oulu-Rovaniemi
050 470 0358
jyrki.tormanen@are.fi
Sami Impiö
yksikönjohtaja
projektit, Pohjois-Suomi
050 341 4501
sami.impio@are.fi

Seinäjoki

Kiskoväylä 1
60100 Seinäjoki
Jouko Korpi
toimipistepäällikkö
palvelut, Seinäjoki
040 300 5813
jouko.korpi@are.fi
Jarno Haapamäki
toimipistepäällikkö
projektit, Seinäjoki
040 487 8316
jarno.haapamaki@are.fi
Markus Hämäläinen
yksikönjohtaja
palvelut, Pohjanmaa
050 461 1848
markus.hamalainen@are.fi
Petri Alapelto
yksikönjohtaja
projektit, Pohjanmaa
0400 563 337
petri.alapelto@are.fi

Tampere

Kuoppamäentie 11 (PL 814)
33800 Tampere
Ilkka Koski
toimipistepäällikkö
projektit, Tampere
050 470 6102
ilkka.koski@are.fi
Jaakko Toivanen
yksikönjohtaja
palvelut, Tampere
040 300 5434
jaakko.toivanen@are.fi
Pertti Kaunisharju
yksikönjohtaja
projektit, Häme
040 759 3280
pertti.kaunisharju@are.fi

Turku

Lemminkäisenkatu 32 B
20520 Turku
Lassi Kulo
yksikönjohtaja
palvelut, Turku-Pori
040 300 5867
lassi.kulo@are.fi
Vesa-Matti Sahonen
yksikönjohtaja
projektit, Lounais-Suomi
040 524 6952
vesa-matti.sahonen@are.fi

Vaasa

Silmukkatie 4a
65100 VAASA
Miika Rantala
toimipistepäällikkö
palvelut, Vaasa
050 521 1202
miika.rantala@are.fi
Markus Hämäläinen
yksikönjohtaja
palvelut, Pohjanmaa
050 461 1848
markus.hamalainen@are.fi
Petri Alapelto
yksikönjohtaja
projektit, Pohjanmaa
0400 563 337
petri.alapelto@are.fi

Ylivieska

Suopellontie 4
84100 Ylivieska
Matti Lesell
toimipistepäällikkö
palvelut, Ylivieska, Kokkola
0400 160 273
matti.lesell@are.fi
Markus Hämäläinen
yksikönjohtaja
palvelut, Pohjanmaa
050 461 1848
markus.hamalainen@are.fi

Äänekoski

Pankkisillantie 3
44100 Äänekoski
Petri Muittari
toimipistepäällikkö
palvelut, Äänekoski
040 842 0429
petri.muittari@are.fi
Jouni Majakallas
yksikönjohtaja
palvelut, Jyväskylä-Äänekoski
040 186 0715
jouni.majakallas@are.fi