Россия
Sverige
In English

Yhteystiedot paikkakunnittain

Are Oy
Valtakunnallinen vaihde
020 530 5500 (klo 8 – 16)

 

Aren asiakaspalvelukeskus 24h
020 530 5700
asiakaspalvelukeskus@are.fi

 

Näytä kaikki
Pääkaupunkiseutu
Hyvinkää
Hämeenlinna
Joensuu
Jyväskylä
Kerava
Kokkola
Kotka
Kouvola
Kuopio
Lahti
Lappeenranta
Nummela
Oulu
Pori
Riihimäki
Rovaniemi
Seinäjoki
Tampere
Turku
Vaasa
Ylivieska
Äänekoski

Pääkaupunkiseutu

Are päätoimipaikka
Kaivokselantie 9 ( PL 160 )
01610 Vantaa


Helsingin yksikkö
Fabianinkatu 8
00130 Helsinki
Kai Nurho
johtaja
Uudisprojektit, toimitilat
040 516 4233
kai.nurho@are.fi
Kari Lepistö
johtaja
Uudisprojektit, asunnot
040 754 1220
kari.lepisto@are.fi
Sami Häkkinen
johtaja
Modernisointipalvelut
040 300 5565
sami.hakkinen@are.fi
Jyri Seppänen
johtaja
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 300 5866
jyri.seppanen@are.fi
Ville Vilska
yksikönpäällikkö, sähkö
Uudisprojektit, toimitilat
040 300 5719
ville.vilska@are.fi
Reima Alanko
yksikönpäällikkö, LVI
Uudisprojektit, toimitilat
0403005107
reima.alanko@are.fi
Toni Marttinen
yksikönpäällikkö
Uudisprojektit, asunnot
040 300 5056
toni.marttinen@are.fi
Ville Salonen
yksikönpäällikkö, LVI
Modernisointipalvelut
040 358 2296
ville.salonen@are.fi
Mikko Räsänen
yksikönpäällikkö, sähkö
Modernisointipalvelut
050 408 3270
mikko.rasanen@are.fi
Antti Makkonen
yksikönpäällikkö
Modernisointipalvelut
040 300 5145
antti.makkonen@are.fi
Tomi Auvinen
Yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 725 3595
tomi.auvinen@are.fi
Timo Kiiskinen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 300 5232
timo.kiiskinen@are.fi
Janne Kokkonen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut, erikoistekniikat
040 300 6828
janne.kokkonen@are.fi
Harri Launo
yksikönpäällikkö
Asiantuntijapalvelut
040 300 6545
harri.launo@are.fi

Hyvinkää

Hakakalliontie 7
05460 Hyvinkää

Koneenkatu 8
05830 Hyvinkää
Pentti Moilanen
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
040 518 4424
pentti.moilanen@are.fi
Pertti Kaunisharju
aluejohtaja

040 759 3280
pertti.kaunisharju@are.fi
Jukka Salo
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
0400 423 993
jukka.salo@are.fi
Petriina Puustinen
assistentti

046 922 8878
petriina.puustinen@are.fi

Hämeenlinna

Kantolankatu 7
13110 Hämeenlinna
Pentti Moilanen
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
040 518 4424
pentti.moilanen@are.fi
Pertti Kaunisharju
aluejohtaja

040 759 3280
pertti.kaunisharju@are.fi
Jukka Salo
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
0400 423 993
jukka.salo@are.fi
Tuire Huttu
assistentti

0400 479 690
tuire.huttu@are.fi

Joensuu

Alasintie 1
80130 Joensuu
Petri Heiskanen
yksikönpäällikkö
LVI-projektit
0400 717 265
petri.heiskanen@are.fi
Juhani Lauronen
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
040 042 6094
juhani.lauronen@are.fi
Ismo Anttonen
yksikönpäällikkö
Ylläpito ja huolto
040 300 6891
ismo.anttonen@are.fi
Marja-Liisa Judin
Assistentti

040 730 4965
marja-liisa.judin@are.fi

Jyväskylä

Ohjelmakaari 10
40500 Jyväskylä
Ari Kinnunen
aluejohtaja

040 300 5205
ari.kinnunen@are.fi
Tuomas Hokkanen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 300 5208
tuomas.hokkanen@are.fi
Petri Poikola
yksikönpäällikkö
Rakentamisen palvelut
040 300 5266
petri.poikola@are.fi
Pentti Manninen
yksikönpäällikkö
LVI-projektit
040 300 5222
pentti.manninen@are.fi
Suvi-Maria Niemi
Assistentti

040 300 5214
suvi-maria.niemi@are.fi

Kerava

Jäspilänkatu 18
04250 Kerava
Kari Lepistö
johtaja
Uudisprojektit, asunnot
040 754 1220
kari.lepisto@are.fi
Kai Nurho
johtaja
Uudisprojektit, toimitilat
040 516 4233
kai.nurho@are.fi
Sami Häkkinen
johtaja
Modernisointipalvelut
040 300 5565
sami.hakkinen@are.fi
Jyri Seppänen
johtaja
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 300 5866
jyri.seppanen@are.fi

Kokkola

Tervahovintie 2
67100 Kokkola
Pekka Häggman
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
0400 952 551
pekka.haggman@are.fi
Mika Rintala
yksikönpäällikkö
LVI-projektit
050 594 8587
mika.rintala@are.fi
Kimmo Pulkkinen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
050 527 8329
kimmo.pulkkinen@are.fi
Jussi Ala-Honkola
myyntipäällikkö

0400 257 658
jussi.ala-honkola@are.fi
Heidi Koivusalo
assistentti

050 461 9707
heidi.koivusalo@are.fi

Kotka

Valajantie 13 A
48230 Kotka
Seppo Taskinen
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
0400 664 883
seppo.taskinen@are.fi
Aaro Mahkonen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut, LVI-projektit
050 574 6246
aaro.mahkonen@are.fi
Kaisa Haara
assistentti

0400 940 642
kaisa.haara@are.fi

Kouvola

Kanervistontie 46
45200 Kouvola
Seppo Taskinen
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
0400 664 883
seppo.taskinen@are.fi
Aaro Mahkonen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut, LVI-projektit
050 574 6246
aaro.mahkonen@are.fi
Kaisa Haara
assistentti

0400 940 642
kaisa.haara@are.fi

Kuopio

Itkonniemenkatu 29 E
70500 Kuopio
Aapo Toivainen
aluejohtaja

040 717 6977
aapo.toivainen@are.fi
Mika Karhunen
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
0400 543 029
mika.karhunen@are.fi
Ari Parkkinen
yksikönpäällikkö
LVI-projektit
040 300 5462
ari.parkkinen@are.fi
Petri Hirvonen
Yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
050 472 6404
petri.hirvonen@are.fi
Eeva-Riitta Ilovaara
assistentti

040 730 5134
eeva-riitta.ilovaara@are.fi

Lahti

Väinämöisentie 6 (PL 152)
15170 Lahti
Joni Toivonen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 300 6785
joni.toivonen@are.fi
Päivi Tuhkanen
assistentti

050 400 1949
paivi.tuhkanen@are.fi

Lappeenranta

Moreenikatu 4
53810 Lappeenranta
Janne Lustberg
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut, LVI-projektit
050 433 0179
janne.lustberg@are.fi
Seppo Taskinen
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
0400 664 883
seppo.taskinen@are.fi
Kaisa Haara
assistentti

0400 940 642
kaisa.haara@are.fi

Nummela

Kuormakuja 2
03100 Nummela
Pentti Moilanen
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
040 518 4424
pentti.moilanen@are.fi
Jukka Salo
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
0400 423 993
jukka.salo@are.fi
Tuire Huttu
assistentti

0400 479 690
tuire.huttu@are.fi

Oulu

Elektroniikkatie 3-5 1C West
90590 Oulu
Jouni Riikola
aluejohtaja

040 749 6534
jouni.riikola@are.fi
Jyrki Törmänen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
050 470 0358
jyrki.tormanen@are.fi
Jari Ruuska
yksikönpäällikkö, sähkö

045 636 6050
jari.ruuska@are.fi
Jussi Ala-Honkola
myyntipäällikkö

0400 257 658
jussi.ala-honkola@are.fi
Minna Juntunen
assistentti

040 300 5987
minna.juntunen@are.fi

Pori

Kuriirintie 8
28430 Pori
Kai Huhtala
yksikönpäällikkö

050 562 4096
kai.huhtala@are.fi
Päivi Lehtinen
assistentti

040 300 5952
paivi.lehtinen@are.fi

Riihimäki

Teollisuuskatu 28
11100 Riihimäki
Jukka Salo
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
0400 423 993
jukka.salo@are.fi

Rovaniemi

Koskikatu 27 B 203
96100 Rovaniemi
Jouni Riikola
aluejohtaja

040 749 6534
jouni.riikola@are.fi
Jyrki Törmänen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
050 470 0358
jyrki.tormanen@are.fi
Markus Ruotanen
palvelupäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 300 5128
markus.ruotanen@are.fi
Jari Ruuska
yksikönpäällikkö, sähkö

045 636 6050
jari.ruuska@are.fi
Jussi Ala-Honkola
myyntipäällikkö

0400 257 658
jussi.ala-honkola@are.fi
Minna Juntunen
assistentti

040 300 5987
minna.juntunen@are.fi

Seinäjoki

Välkkilänkatu 7
60120 Seinäjoki
Jani Rintala
Aluejohtaja

040 300 5712
jani.rintala@are.fi
Seppo Kojola
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
040 834 3197
seppo.kojola@are.fi
Jarno Haapamäki
yksikönpäällikkö
LVI-projektit
040 487 8316
jarno.haapamaki@are.fi
Jussi Ala-Honkola
myyntipäällikkö

0400 257 658
jussi.ala-honkola@are.fi
Carita Sauna-Aho
assistentti

050 369 5358
carita.sauna-aho@are.fi

Tampere

Kuoppamäentie 11 (PL 814)
33800 Tampere
Jaakko Toivanen
aluejohtaja

040 300 5434
jaakko.toivanen@are.fi
Aki Kannusmäki
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 300 5421
aki.kannusmaki@are.fi
Antti Raisio
yksikönpäällikkö
Rakentamisen palvelut
040 300 5420
antti.raisio@are.fi
Marja Harjanne
assistentti

040 591 1760
marja.harjanne@are.fi
Ilkka Koski
Yksikönpäällikkö
Sähkö
050 470 6102
ilkka.koski@are.fi
Juha Ruohomaa
Yksikönpäällikkö
LVI
040 300 5435
juha.ruohomaa@are.fi

Turku

Juhana Herttuan puistokatu 21
20100 Turku
Vesa-Matti Sahonen
aluejohtaja

040 524 6952
vesa-matti.sahonen@are.fi
Tapio Nieminen
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
040 519 6179
tapio.nieminen@are.fi
Teemu Aarnio
yksikönpäällikkö
LVI-projektit
040 300 5904
teemu.aarnio@are.fi
Lassi Kulo
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 300 5867
lassi.kulo@are.fi
Eija Sundberg
assistentti

040 557 6957
eija.sundberg@are.fi

Vaasa

Kappelinmäentie 240 G2
65370 VAASA
Petri Alapelto
aluejohtaja

0400 563 337
petri.alapelto@are.fi
Tapio Latvala
yksikönpäällikkö
LVI-projektit
050 379 8890
tapio.latvala@are.fi
Seppo Kojola
yksikönpäällikkö
Sähköprojektit
040 834 3197
seppo.kojola@are.fi
Miika Rantala
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
050 521 1202
miika.rantala@are.fi
Jussi Ala-Honkola
myyntipäällikkö

0400 257 658
jussi.ala-honkola@are.fi
Johanna Salonen
assistentti

040 843 5622
johanna.salonen@are.fi

Ylivieska

Suopellontie 4
84100 Ylivieska
Matti Lesell
yksikönpäällikkö

0400 160 273
matti.lesell@are.fi
Sari Björkbacka
assistentti

050 592 0018
sari.bjorkbacka@are.fi

Äänekoski

Yrittäjänkatu 2
44100 Äänekoski
Ari Kinnunen
aluejohtaja

040 300 5205
ari.kinnunen@are.fi
Tuomas Hokkanen
yksikönpäällikkö
Ylläpito- ja huoltopalvelut
040 300 5208
tuomas.hokkanen@are.fi
Petri Muittari
avainasiakaspäällikkö

040 842 0429
petri.muittari@are.fi